Atölye

SİSTEMİK AİLE DİZİLİMİ

“HELLİNGER’E GÖRE DİZİLİM”

ATÖLYE ÇALIŞMASI

10-12.12.2022 /GİRNE

Bu atölye çalışmasında ruhun hareketlerini deneyimleme ve bunların ilişkilerimize ve yaşamlarımıza bütünlük ve uyum getirmek üzere nasıl kullanabileceğini görme fırsatına sahip olacaksınız. Derin kişisel sorularınızdan bazılarını ele alabilecek ve genel grup eğitimine katılabileceksiniz.

Konstellasyon yaklaşımının nasıl tatbik edildiğini görmek, bu yöntemi ilk elden deneyimlemenizi sağlayacak ve bu deneyim sizi değiştirecek.

Katılımcılar atölye çalışmasında bu çalışmanın dayandığı temel ilkeleri ve Konstellasyon (Dizilim) Çalışmasında kullandığımız prosedürleri öğrenecekler. Sevgi Düzenlerini- İlişkilerimizin Sistemik İlkelerini, yaygın zorlukları ve bunları bu yöntemle ele alma yollarını öğreneceğiz.

Atölye, kişisel olarak dizilim çalışmak isteyenlerin yanı sıra, bu yaklaşımı profesyonel olarak uygulama konusunda daha fazla bilgi edinmek ve derinleşmek isteyenlere de açıktır. Atölye çalışmasından sonra kolaylaştırıcı eğitimine devam etmek isteyenlerin 3 günlük atölye çalışması Ocak ayında başlayacak olan “Hellinger’e göre Sistemik Konstellasyonlar”  eğitiminin ders saatlerinden sayılacaktır.

Atölye Alemka Dauskardt ve Figen Bilge tarafından İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve Türkçe ’ye tercüme edilecektir. 

10-11-12 Aralık 2022  09-13  ve  14-18 saatleri arasında

Karaoğlanoğlu/ Girne

Katılım ücreti 300 €+ KDV

Bilgi ve Kayıt için: Beril Öztunalı 0542 861 3000

ALEMKA DAUSKARDT

Alemka, Avrupa ve Avustralya’da Psikoloji dalında yüksek lisans dereceleri olan bir psikologdur. Örgüt psikolojisi, ilişki danışmanlığı, Gestalt Terapi ve Sistemik Konstelasyon Çalışmalarında uzmanlık eğitimleri bulunmaktadır. Çalışmalarında, danışanın spesifik ihtiyacına göre birçok farklı teorik çerçeveden faydalanmaktadır. Aile ve organizasyonel sistemlere uygulanan bireysel ve grup terapilerinde ve kültürler arası çalışmalarda deneyimlidir.

1995 yılında Sistemik Konstellasyon çalışması ile tanıştığından beri kişisel ve profesyonel hayatının her alanında bu çalışmadan ilham almıştır.  Sistemik Konstelasyon Çalışması’nın kurucusu Bert Hellinger’den ve bu çalışmanın diğer önde gelen uygulayıcıları olan J. Hemming, J. Schneider, G. Weber, A. Mahr, G. Baxa, H. ve I. Kutschera Beaumont’tan kapsamlı eğitimler alan Alemka, yıllardır bu çalışmayı figürler ile bireysel terapilerde de kullanmaktadır. Hellinger’in orijinal yaklaşımını uygulayan ve teşvik eden, uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir kolaylaştırıcı ve eğitmen olarak eşi Max ile birlikte, bireysel seansların yanında grup çalışmaları kolaylaştırıcılığı yapmakta ve eğitimler sunmaktadır.

 Alemka’nın Konstellasyon Çalışması için tutkusu,  Hellinger’in çalışmalarını Hırvatça’ya çevirmesinde yansıdığı gibi; Hırvatça’ya çevirdiği ve yayınladığı “Aşkın Simetrisi” adlı ufuk açıcı konstellasyon kitabı tüm dünyada pek çok sistemik konstellasyon öğrencisi için önemli bir ders kitabı olmuştur. “The Knowing Field” (Bilen Alan) adlı Uluslararası Konstellasyonlar Dergisine düzenli olarak  katkılarına devam etmektedir.

Hellinger’in konstellasyonlarını öğrenen ve uygulayan kolaylaştırıcılara yönelik kar amacı gütmeyen bir dernek kurmuş ve Hırvatistan’da düzenlenen 2 uluslararası sistemik konstellatör  kongresinin baş organizatörlüğünü yapmıştır.  Konstellasyon uygulayıcıları için etik kılavuzların geliştirilmesinde etkin rol oynamıştır.

Alemka, Bert Hellinger tarafından geliştirilen Sistemik Konstellasyonlara ilgi duyan ve öğretilerinin yayılmasını desteklemek isteyenler için bir Forum olan “Hellinger’e göre Konstellasyonlar Uluslararası Forumu” isimli bir Facebook grubunun kurucusu ve moderatörüdür.

Alemka ve eğitim yaklaşımı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 (https://konstelacijakroacija.wordpress.com/english/facilitators-trainers/)

FİGEN BİLGE

Ayvalık’ta doğdu. Hayat yolculuğunun 40 yılını  Bremen’de geçirdi. Kiel Üniversitesi’nde Eczacılık eğitimini bitirdikten sonra yeni bir hedef belirleyerek Bremen Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik okudu. Staj dönemini Merrill Lynch Business Solutions bölümünde tamamlayarak 8 sene boyunca Merrill Lynch’te uzman bilirkişi olarak çalıştı.

Ancak hayat yolculuğu kendisini kurumsal iş hayatından, maddiyattan ve markalaşmaktan uzaklaştırınca, insana hizmetini bir başka boyutta sürdürmek isteği ile kendisini insanın fiziksel ve ruhsal gelişimine  adadı. Tüm enerjisini, aklını ve ruhunu bu yeni yola yönlendirerek Hamburg Pilates Akademisi’nde uluslararası geçerlilik seviyesinde Pilates Reformer, Pilates Mat ve Pilates Terapi eğitimlerini aldı. Louis L. Hay Hamburg Kişisel Eğitim Merkezi  ve Milton Erickson Ankara Denge Merkezi’nde yaşam koçluğu eğitimimi tamamladı.

Hayatında dönüm noktası olan Aile Dizilimi ile tanışması 1994 yılında Almanya’da  Bert Hellinger’in Aile Dizilimi Açılımlarına katılması ile olmuştur. Aile Dizimi eğitimine  2016 yılında Max ve Alemka Dauskardt ile başlayarak 2019 yılında tamamlamış, “Seninle Başlamadı” kitabının yazarı Mark Wolynn’den   Kalıtsal Aile Travması: Bireysel Seanslarda Teşhis ve Çözülme eğitimi almıştır.

 Aile Dizimi Kolaylaştırıcısı  (Facilitator) olarak İSCA (International Systemic Constellation Association -Uluslararası Sistemik Konstellasyonlar Birliği ) üyesi ve Constellators International  (Uluslararası Dizilimciler) üyesi olarak Kıbrıs temsilcisidir. Max Dauskardt ve Alemka Dauskardt ekolünde öğrendiği Aile Dizimi Kolaylaştırıcılığı çalışmalarına  Kıbrıs, Türkiye ve Almanya’da devam etmektedir.